• bielone-meble.jpg
  • ekologiczne meble bianco.jpg
  • ekologiczne meble drewniane.jpg
  • gabinet-kolekcja-cera.jpg
  • jadalnia-kolekcja-bianco.jpg
  • kuchnia-kolekcja-bianco.jpg
  • meble-dziecice.jpg
  • rustykalne-meble.jpg
  • salon-kolekcja-cera.jpg
  • sypialnia-kolekcja-carbone.jpg
  • sypialnia-kolekcja-cera.jpg

Piękno w drewnie

piękne-meble-lita-sosna

Lubimy otaczać się pięknymi rzeczami. Zaspokojenie naszych estetycznych potrzeb jest bardzo ważnym elementem zdrowia psychicznego. Nie bez przypadku od samego początku ludzkość tworzy i otacza się nie tylko narzędziami, ale także tak pozornie nieprzydatnymi rzeczami jak wazony czy obrazy.

Zresztą z czasem nawet tak praktyczne elementy życia codziennego jak meble, obok swojej pierwotnej użytkowej funkcji, zaczęły też pełnić funkcję estetyczną. Niektóre z nich, jak na przykład komody z czasów Ludwika XVI, stanowiły odrębne dzieło artystyczne…

Pora na zmianę

Mebelki funkcjonalne, jakie znamy z czasów PRL-u już odeszły w niepamięć. Od dawna już nie patrzymy się na meble tylko z punktu widzenia ich użyteczności. Ważny stał się ich kolor, jakość, kształt, a ostatnio coraz ważniejszy staje się materiał, z jakiego są zrobione. Meble z płyty wiórowej są owszem, nadal popularne, ale w ofercie sklepy coraz częściej mają szeroką gamę mebli drewnianych. Nie dość, że są one po prostu ładniejsze, to w dodatku są solidniejsze, lepiej wykonane, może troszkę droższe, ale na dłuższą metę wcale nie – raz kupiony drewniany mebel, przy odpowiedniej pielęgnacji, posłużyć może przez lata.

Rustykalność obok nowoczesności

Drewno to materiał unikalny – jest estetyczny, trwały i ekologiczny. Dodaje wnętrzom elegancji, ciepła, daje też wyjątkową atmosferę. Meble drewniane, w szczególności te w stylu rustykalnym, a więc nawiązujące stylistyką do starych mebli sprzed czasów „małej stabilizacji”, potrafią radykalnie zmienić styl domu. Szczególnie widać to w salonie. Wystarczy postawić obok zwykłego kompletu wypoczynkowego drewniany rustykalny stolik kawowy i regał na książki, a już wnętrze jest zupełnie inne. Podobnie jest w kuchni – nowocześnie zaprojektowana kuchnia świetnie będzie korespondowała z tradycyjnym drewnianym stołem z krzesłami. Nie trzeba od razu kupować całych zestawów mebli, by niezbyt dużym kosztem poprawić atmosferę domu.

Meble woskowane

Meble rustykalne najlepiej wyglądają jeśli wykończone są woskiem. To znana od wieków technika zabezpieczania drewna przed wilgocią i niszczeniem. Dzięki niej drewno jest bardzo trwałe, a przy okazji ma właściwości antystatyczne – kurz osiada na drewnianych szafkach, półkach czy stołach o wiele wolniej… w przeciwieństwie do płyty wiórowej, która drobinki kurzu przyciąga jak magnez. Meble woskowane to creme de la creme wśród mebli drewnianych, i wcale nie oznacza to, że są bardzo drogie. Przy olbrzymiej ofercie, jaką dają klientom producenci, każdy znajdzie coś dla siebie i na własną kieszeń. Meble woskowane mogą być używane w kuchni, salonie, pokoju a nawet w łazience. Dzięki naturalnym woskom bowiem dość dobrze znoszą wilgoć – oczywiście bez przesady, nawet najtrwalsze drewno postawione obok stale cieknącego kranu w końcu rozpęknie się – ale szafka z lustrem nad umywalkę czy komódka na ręczniki spokojnie mogą w łazience spełniać swoją rolę. W kuchni natomiast, poza stołem i krzesłami, można swobodnie eksperymentować z szafką czy stojakiem na wino, kredensem czy komodą na talerze.

Meble dla pokoleń

Drewno to materiał, który sprawdza się zawsze i wszędzie, warto więc inwestować w meble z niego wykonane. Niektóre z nich potrafią przetrwać wieki, a dowodem na to są liczne sklepyz antykami, w których znaleźć można krzesła nawet z XVII wieku, nadal w bardzo dobrym stanie. Ponadto drewniane meble mają dodatkową zaletę – można je łatwo poddać renowacji – czy to we własnym zakresie, jeśli mamy do tego talent, czy u profesjonalnego renowatora. Tych mebli nie trzeba wyrzucać. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą zostać w jednej rodzinie przez kilka pokoleń. Tego wiórowy mebelek funkcjonalny z całą pewnością nie

Dział obsługi klienta                 Dział produkcji          

Sprzedaż detaliczna, hurtowa     +48 784 415 529      

+48 536 440 783               

E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.              

Siedziba firmy                           Wizualizacja 3D  

Białka 650(oś. Jedzinne)            +48 732 982 808

34-220 Maków Podhalański